• Zajęcia z Discorda

• 24.09.2020 14:15

Pierwsze zajęcia z Discorda za nami.

Uczestnicy zajęć są bardzo zadowoleni.

Zapraszamy na kolejne zajęcia J

• WARSZTATY Z DISCORDA

• 09.09.2020 18:06
        • SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA

NA WARSZTATY Z DISCORDA!

Warsztaty będzie prowadziła Maja z klasy VIC:

Posługuję się Discordem od około 3 lat, a wiem, że niektórzy chętnie nauczyliby się czegoś nowego.

Co to jest Discord:

Discord to platforma, na której można poznać wiele miłych i ciekawych osób. Można tworzyć wiele serwerów oraz konwersacji.

Zwykle Discord jest używany do rozmowy podczas gry z innymi użytkownikami.

Krótki opis przebiegu zajęć:

Na pierwszych zajęciach, zależnie od wiedzy grupy na temat Discorda, chciałabym opowiedzieć o samej mechanice, o tym czym jest, co można na nim robić i odpowiedzieć na pytania uczestników zajęć. Zależnie od postępów grupy mogłabym pokazać także podstawowe funkcje Discorda takie jak: dodawanie do znajomych, personalizacja swojego profilu oraz kilka innych mniej ważnych, a świetnych funkcji.

Na następnych zajęciach chciałabym opowiadać o tworzeniu serwerów. Na tych zajęciach opowiedziałabym jak stworzyć swój własny serwer, kanały na nim, role i emotki.

Po zajęciach z tworzenia serwera zajęłabym się tematem botów, czyli bardzo ważnym elementem w tworzeniu własnego serwera. Myślę, że temat jednego bota i jego wszystkich komend jest tak duży, że można by poświęcić jednemu całe zajęcia.

Terminy warsztatów:

1. 17 września 2020 r. (czwartek)

2. 24 września 2020 r. (czwartek)

3. 1 października 2020 r. (czwartek)

Zajęcia będą się odbywały w sali komoputerowej (nr 28) i są organizowane dla chętnych uczniów z klas IV-VIII.

Chętne osoby prosimy o zapisy u Pani Mariki Hetman do dnia 16 września (środa) - liczba miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

• Szczęśliwy numerek

• 11.03.2020 14:55
        • Samorząd Uczniowski wznowił „Szczęśliwy numerek” w naszej szkole.

Każda osoba, której numer w dzienniku zostanie wylosowany, danego dnia nie dostanie jedynki lub minusa z odpowiedzi z ostatniej lekcji.

Informacja o aktualnym „szczęśliwym numerze” znajduje się na drzwiach do sali nr 14.

• Pudełko na pomysł

• 11.03.2020 14:54
        • Masz jakiś pomysł na  wydarzenie, które możemy zorganizować w naszej szkole? Chcesz coś zmienić? Masz konkretną propozycję?

Napisz do nas. Każda propozycja zostanie przez nas rozpatrzona. Najciekawsze pomysły na pewno zrealizujemy.

• Koleżeńska pomoc

• 11.03.2020 14:52
        • Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole zorganizował pomoc koleżeńską. Nasi uczniowie chętnie będą się dzielić się swoją wiedzą i wspierać w nauce potrzebujących.

Pomoc koleżeńska pozwala uczniom nadrobić zaległości, odrobić prace domowe, utrwalić materiał, kształtować postawy odpowiedzialności i koleżeństwa, przynosi satysfakcję oraz daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów zarówno do udzielania pomocy, jak i do korzystania z niej.