Karma dla zwierząt ze schroniska w Dobrej
W czasie meczu siatkówki uczniowie - nauczyciele, nasi uczniowie zbierali pieniądze na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Dobrej. W piątek uczniowie klasy VIIIA zakupili karmę, za kwotę 791,02 zł. W dniu dzisiejszym karma została zawieziona do schroniska. Bardzo dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom za pomoc.
Marika Hetman
REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej
Tydzień tematyczny
Dziś ostatni dzień zabawy organizowanej przez Samorząd Uczniowski - dotyczyła ona wskazówek na temat ubioru na każdy dzień tygodnia, np. dzień w klapkach i skarpetkach, dzień w dwóch różnych butach lub dzień w ubraniach na lewą stronę. Przebieranki umiliły uczniom tydzień nauki w szkole. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Marika Hetman
Mecz nauczyciele - uczniowie
Już drugi raz Samorzad Uczniowski zorganizował mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie w siatkówkę. Mecz wygrali nauczyciele z wynikiem 3 : 1. Ale nie wygrana była najważniejsza, tylko dobra zabawa, integracja oraz szczytny cel. Członkowie SU w trakcie meczu zbierali pieniądze na karmę dla zwierząt ze schroniska w Dobrej. W weekend kupimy karmę, która w przyszłym tygodniu trafi do czworonogów.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji meczu, oraz dziękujemy za wspaniałą zabawę. Powtórka za rok :)
Marika Hetman
Jesienna edycja bezpłatnej "Szkoły dla rodziców" dla mieszkańców z terenu Gminy Dobra
Gmina Dobra
i Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej
zapraszają do kolejnej edycji bezpłatnej
Szkoły dla rodziców
PROGRAM WARSZTATÓW DLA RODZICÓW
Warsztaty mają na celu wsparcie uczestników w radzeniu sobie z wyzwaniami rodzicielskimi i wypracowanie niekrzywdzących metod wychowawczych.
Uczestnicy warsztatów:
- będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb;
- będą lepiej rozpoznawać motywy swoich działań;
- zdobędą umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli, radzenia sobie z trudnymi emocjami;
- wypracują konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem;
- poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, które pomogą im wychowywać dzieci bez przemocy;
- poznają i będą mieli możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorów zachowań.
.
Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych:
1. „Nie” dla klapsa
Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, Rodzice przyjrzą się motywom, które nimi kierują, gdy stosują określone metody wychowawcze. Będą mieli okazję wejść w rolę dziecka, tak aby poznać jego perspektywę.
2. Uczucia
Ten blok tematyczny da Rodzicom okazję do poznania skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i kontrolowania swojego zachowania w trudnych sytuacjach.
3. Zamiast klapsa
Czyli wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wychowawczych, które pomogą Rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, budować silną więź z nimi i pozytywnie wspierać w rozwoju.
ORGANIZACJA
Szkoła dla rodziców to cykl 5 warsztatów po 2 godziny dydaktyczne.
Warsztaty odbywać się będzie w godzinach popołudniowych: 17.00-18.30.
Terminy spotkań: 8.11.2023r., 15.11.2023r., 22.11.2023r., 29.11.2023r., 6.12.2023r.,
Miejsce spotkań: Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie, ul. Kolorowa 27, 72-006 Mierzyn
(Stołówka szkolna)
Dodatkowo dla rodziców - uczestników warsztatów jest możliwość indywidualnych bezpłatnych konsultacji w GOWR w Dołujach.
INFORMACJA O TRENERACH
Kamila Dębińska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych.
Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.
ZAPISY
Zapisy - tel. 509 572 519, (91) 311 33 04 (osoba do kontaktu: Joanna Huzarska)
Wycieczka do Planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie
W piątek, 20 października, uczniowie klasy Ic uczestniczyli w swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Dzieci pojechały do planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Obejrzały film pt. "Magiczny globus", dzięki któremu mogły dowiedzieć się czym jest oś ziemi, jak to się dzieje że mamy dzień i noc i dlaczego są pory roku. Wizyta w planetarium była fantastyczną przygodą- w jednej chwili lecieliśmy nad skutym lodem biegunem ziemi, innym razem byliśmy jak mały trzmiel na łące, a jeszcze innym wydawało nam się, że wielkie gwiazdy spadają prosto na nas. To była naprawdę fajna wycieczka.
Lekcja o finansach w klasie 4a
W czwartek 19 października uczniowie klasy IVa uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Tomasza Sulikowskiego, który na co dzień pracuje w Banku PKO w Szczecinie. Dzieci podczas zajęć poznały podstawowe pojęcia związane z bankowością oraz historię pieniądza. Ponadto dzieci mogły wykazać się posiadaną wiedzą dotyczącą banku i oszczędzania. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek ufundowany przez Bank PKO.
Dziękujemy za poświęcony czas i przygotowanie zajęć.
Wycieczka klas szóstych.
We wtorek, 3 października, klasy szóste pojechały na wycieczkę do Babelsberg, do Niemiec. Korzystając z pięknej pogody zwiedzały miasteczko kina, uczestniczyły w przedstawieniach kaskaderskich oraz obejrzały film w kinie 5D. Uczniowie mogli przenieść się w kadry filmów z dużych i małych ekranów. Poczuć się przez chwilę jak na Dzikim Zachodzie czy w miasteczku Śnieżnego Dziadka. W niewielkim muzeum kina mogli spotkać bohaterów filmów czy bajek znanych młodszym i starszym odwiedzającym filmowy park. To był udany dzień.
Wyjazd klas 4a i 4b do Majalandu
W dniu 2 października klasy 4a oraz 4b udały się na wycieczkę do Majaladnu. Wszystkim udziliła się przyjazna atmosfera olbrzymiego placu zabaw, który mieści się wewnątrz bajecznie kolorowego budynku oraz w pięknym ogrodzie. Dzieci mogły m.in. korzystać z karuzeli motyli, zjeżdzalni, rollecoasterów, wyścigów łodzimi i samochodami.
2
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
29 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w kolejnej edycji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!
Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września i my zaplanowaliśmy wyjątkowy harmonogram dnia. Na początek zaprosiliśmy dzieci z przedszkolnej grupy „Motylki” do porannej rozgrzewki w rytm muzyki. Ćwiczenia prowadziła Nikoletta, która trenuje od kilku lat gimnastykę artystyczną. Maluchy w nagrodę za wytrwałość otrzymały po jabłku. Następnie na lekcji WF odbył się turniej piłki siatkowej.
Na koniec na lekcji wychowawczej z okazji Dnia Chłopaka cała klasa tańczyła do gry komuterowej Just Dance. Zabawa polega na powtarzaniu ruchów postaci poruszającej się na ekranie w rytm muzyki.
Oto nasza fotorelacja:
3
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie