• Turniej międzyszkolny o Puchar Wójta Gminy Dobra

• W sobotę  18.05. odbył się turniej międzyszkolny o Puchar Wójta Gminy Dobra. Nasza szkoła była reprezentowana przez dwie reprezentacje.W kategoriach klas 5-6 oraz w kategori klas 7-8. W młodszej grupie nasi uczniowie zajęli 4 miejsce  natomiast starsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i wygrali cały turniej !!!

Nagrody indywidualne:

Krzysztof Tałajkowski - najlepszy bramkarz

Igor Sikorski - król strzelców

Nagrodę Fair play otrzymała Karolina Kucewicz

Gratulujemy!

Podziękowania dla organizatorów turnieju: Gmina Dobra oraz LZS Dobra

• Puchar Tymbarka z Podwórka na Stadion

• W piątek 19.05.24 reprezentacja dziewcząt z  naszej szkoły z klasy   2 i 3  z samego rana o godz.6.00 wyjechały do Szczecinka na Finał Wojewódzki  "O Puchar Tymbarka z Podwórka na Stadion"Nasze uczennice godnie  reprezentowały  naszą szkołę na turnieju grając z dużym zaangazowaniem i poświęceniem.W końcowej klasyfikacji zajeliśmy 5 miejsce.Duże doświadczenie które dziewczynki zebrały na pewno zaprocentuje za rok.Serdeczne podziękowania dla rodziców za bardzo duże wsparcie.Dziękują trenerzy Łukasz Piasecki, Bartosz Bryśkiewicz.

• Przerwa wakacyjna w oddziałach/punktach przedszkolnych w szkołach/przedszkolach prowadzonych przez Gminę Dobra:

• Uwaga Rodzice!!!

od 01 lipca 2024r. do 31 lipca 2024r.

w

oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej

Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie  w Zespole Przedszkoli w Mierzynie ul. Kolorowa 25

od 01 sierpnia 2024r.  do 31 sierpnia 2024r.

w

oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach ( oddziały w szkole i  Punkt przedszkolny)

oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu

( oddziały w szkole i  Punkt przedszkolny)

Przedszkolu Publicznym nr 2 w Mierzynie  w Zespole Przedszkoli w Mierzynie ul. Welecka 30

Terminy pracy oddziałów przedszkolnych/przedszkoli  w okresie wakacyjnym:

1. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu: 01.07 – 31.07.2024r.

2. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach: 01.07 – 31.07.2024r.

3. Przedszkole Publiczne nr 2 w Mierzynie  w Zespole Przedszkoli w Mierzynie ul. Welecka 30 :

01.07 – 31.07.2024r

4. Oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej: 31.08.2024r.

5. Przedszkole Publiczne nr 1 w Mierzynie   w Zespole Przedszkoli w Mierzynie ul. Kolorowa 25-  31.08.2024r

Deklaracje o uczęszczaniu dziecka do oddziału przedszkolnego lub przedszkola w czasie wakacji będzie można składać w terminie:  22.05.2024r. – 29.05.2024r. w sekretariacie szkoły (przedszkola) w godz. 7:30-15:00.

Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z opieki w innej placówce należy we własnym zakresie złożyć deklarację w wybranej szkole (przedszkolu) w dniach:  03.06.2024r. – 06.06.2024r.

• Dzień Europejski

• 10 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejski. Tego dnia każda z klas przygotowała stanowisko z przekąskami z jednego z krajów europejskich. Oprócz tego przyjechali do nas przedstawiciele Europe Direct z Urzędu Wojewódzkiego i rozdawali książki, komiksy, plakaty, kolorowanki i gry planszowe dotyczące Europy.W sali gimanstycznej można było również korzystać z wielu atrakcji dla naszych uczniów: wielkich rozmiarów Jenga, klocki lego i gry planszowe. Jednak największą atrakcją okazała się fotobudka 3d, z której uczniowie mogli korzystać do woli.Pieniądze ze sprzedaży europejskich przekąsek zostały przekazane na dofinansowanie mobilnego miasteczka rowerowego, które planujemy zakupić.Po zakończonej imprezie przedstawiciele Europe Direct z Czech przeprowadzili warsztaty z klasami ósmymi.

• Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, będącej pierwszą demokratyczną konstytucją w Europie. Uczniowie klas 5b i 7a, pod kierunkiem pani Elżbiety Mazurkiewicz i pani Alicji Ostrowskiej-Kupaj przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, której celem było przybliżenie okoliczności, w jakich doszło do tego wielkiego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

W tym dniu świętowaliśmy również 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.