• Terapia logopedyczna

• 30.03.2020 15:05
        •            LOGOPEDA to specjalista zajmujący się diagnozowaniem,                             stymulacją  rozwoju mowy, profilaktyką oraz terapią zaburzeń mowy.

• Terapią logopedyczną w naszej szkole zajmuje się:  Magdalena Lubiszewska

(sala nr 10) tel. 311 33 92 wew.15

DIAGNOZA  LOGOPEDYCZNA

Każdego  roku we wrześniu logopeda przeprowadza badanie sondażowe w grupach  przedszkolnych,  w klasach zerowych i pierwszych oraz badania kontrolne w klasach starszych. Po  zdiagnozowaniu  u dziecka zaburzeń  językowych  logopeda przekazuje  informacje  wychowawcy   zaś  wychowawca informuje rodziców o potrzebie  objęcia dziecka terapią.

TERAPIA

Terapia prowadzona jest indywidualnie lub  w grupach  2-4 osobowych i obejmuje :

- usuwanie zakłóceń i zaburzeń  komunikacji językowych;

- pomoc w przezwyciężaniu trudności z mówieniem, rozumieniem, czytaniem i pisaniem;

- prowadzenie ćwiczeń kształtujących prawidłową wymowę;

- stymulowanie procesu nabywania kompetencji i sprawności warunkujących prawidłowy przebieg komunikacji językowych;

Na zajęciach logopedycznych wykorzystywane są metody dydaktyczne oparte na zabawie oraz nowatorska metoda  psychostymulacji..

WSPÓŁPRACA  Z RODZICAMI

Terapia logopedyczna jest procesem. Jej skuteczność zależy od współpracy logopedy  z dzieckiem oraz rodzicami. Spotkanie z logopedą  nie jest wystarczającym elementem terapii. W przypadku złożonych zaburzeń komunikacyjnych  wymagana jest współpraca z rodzicami. Stały kontakt z logopedą i zaangażowanie się Rodziców pomoże osiągnąć sukces dzieciom.

Dlatego  zapraszam  Państwa  do współpracy  i  konsultacji.

WIERSZE____ILUSTROWANE___RUCHEM.docx

terapia_gloski-_r.docx

ODROZNIANIE__SLUCHOWE_GLOSEK__s__i__sz.docx

GLOSKI__SZUMIaCE.docx

terapia_gloski_-sz.docx

gra-planszowa-z-gloska-cz.pdf

Gra-planszowa-z-gloska-SZ-1.pdf

Gra-planszowa-z-gloska-Z.pdf

• Dzień Logopedy

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole od 06.03 do 09.03.2023r. odbywała się  akcja mająca na  celu upowszechnianie wiedzy logopedycznej ,troskę o poprawność językową oraz stworzenie warunków uczniom klas starszych  do szybkiej i rzetelnej konsultacji. Najwięcej radości  sprawiły rymowanki, wyliczanki i łamańce językowe, które powtarzali  mali i duzi uczniowie naszej szkoły.

LOGOPEDA

Magdalena Lubiszewska,